HELIOS WMS

Rozšiřuje možnosti HELIOS Nephrite o řízený sklad, přináší efektivitu a zpřesnění práce skladníků, výrazně snižuje chybovost. Díky přímé integraci s HELIOS Nephrite, nepotřebujete žádnou integraci a můžete maximálně využít výhod HELIOS skladů bez omezení.

Příjem zboží na sklad podporuje využití různých zaskladňovacích strategií, jako je například přímý příjem na expediční zónu k okamžitému vychystání, rozdělení příjmu do vychystávacích, doplňovacích pozic a návrh na přeskladnění do bufferovacích skladů. Samozřejmostí je evidence skladových dimenzí jako je šarže, výrobní čísla, exspirace, varianty a dalších.

U výdeje zboží pak oceníte pravý přínos řízeného skladu, kde výrazně sníží chybovost, zrychlí a zefektivní práci, zjednoduší zaškolení nových pracovníků na skladě. Vzhledem k přímé integraci s HELIOS Nephrite skladem, umožní vyskladňování podle různých strategií jako jsou FIFO, LIFO, nejkratší možné cesty a mnoho dalších. Při výdeji můžete vytvářet balíčky/palety, které následně evidujete na skladě do okamžiku jejich odeslání dopravou včetně možnosti odeslání dat dopravci.

Inventura skladu je nedílnou součástí práce na skladě. S pomocí čteček čarových kódů inventuru provedete mnohem rychleji a přesněji, ať již jde o inventuru částečnou (místa, uličky, …) nebo kompletní. WMS systém rozšiřuje/doplňuje možnosti standardních inventur HELIOS o tvorbu nálezů přímo ve čtečkách.

Navíc zavedení WMS modulu často přináší i mnohem menší nesrovnalosti na skladě, takže i inventura pak neobsahuje velké ztrátové a nálezové doklady.

Manipulační jednotky jsou dnes nedílnou součástí každého vyspělého skladového systému. Umožní vám tvorbu heterogenních manipulačních jednotek a následnou manipulaci s nimi (přesun na bufferovací sklad, doplňovací pozice, výdej, …)

Hlasové vychystání je doplňující možnost pro snadné a rychlé vychystávání, aniž by skladníci museli držet čtečku a tím mají volné ruce pro vychystávání.

Součástí WMS systému je i reporting a vyhodnocení činností jednotlivých skladníků a zásilek. HELIOS WMS je integrální součástí systému HELIOS a všechna data o expedicích jsou tudíž dostupná přímo v systému online a vy tak máte možnost plně využít reportingových možností systému HELIOS k tvorbě vlastních vyhodnocovací a sledovacích šablon.

Stačí se přihlásit a HELIOS je Váš!